Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.delenda.ta-opuszczac.prochowice.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.epiphanon.ta-opuszczac.prochowice.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.labori.ta-opuszczac.prochowice.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Simbolos_del_cooperativismo Sinfonía_Concertante_(Haydn) Sportivo_Internationale Sophora_cassioides Saint_Eustache-la-Foret Sistema_de_Navegacion_por_Satelite Sinfonia_n_º_10_(Beethoven_Cooper) Tianzi Templo_de_Porto_Alegre The_Dangerous_Lives_of_Altar_Boys Sexta_Enmienda_a_la_Constitución_de_los_Estados_Unidos Sinfonía_n.º_1_(Arnold) Selección_mozambiqueña_de_fútbol Saint_Bomer-les-Forges Somatic_Guardian Stenotarsus_rufiventris San_Juan_De_Piñera Sebastián_Beltrame_(Uruguay) Salon_del_Automóvil_de_Barcelona San_Francisco_en_meditacion Sid_Catlett Santa_Teresa_de_Bañaderos Suzanapolis Teoria_de_los_actos_de_habla San_Juan_de_Yapacaní Sainte_Seve Totenkopf_(símbolo) Suizos_en_Brasil Teoría_de_la_acción Tomaš_Rosicky Santa_Maria_la_Real_de_las_Huelgas Santa_Rosa_de_Osos_(Antioquia) Ses_Salines Tapirus_terrestris_rufus Taburete_Duplex Siesta_Acres_(Texas) San_Pedro_(Santa_Rosa) Salto_de_Camporredondo Segunda_División_Profesional_de_Chile_2013 Tiburon_(pelicula) Tito_Marcio_Plauto Summer_'68 Selva_fría_magallánica Sapindus_divaricatus São_Luis Termómetro_de_globo Temporada_1985-86_de_la_NBA Teoria_de_la_Elección_Pública Saint-Jean-de-Thouars The_Monster Tierra_Enderby Simarouba_amara Tratado_de_Tudejen Sophrosyne Santa_Maria_de_Palautordera_(Barcelona)

html map