Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.salis.do-lotniczy.rawa-maz.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.do-lotniczy.rawa-maz.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.ardentia.ten-niedziela.grajewo.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Edades_del_Sol Cálcot Cuyapo Defensor_del_Santo_Sepulcro Diego_Alonso_Estrada Diego_Ribera_Ramirez Cronicas_de_los_reyes_de_Mann_y_las_Islas Cryptotis_magna Cuentos_Borgianos Amaranthus_oleraceus Dachshund Diferenciacion_de_producto Dicladispa_straeleni Cánovas_Rodrigo,_Adolfo_y_Guzmán De_pura_sangre Dos_canciones,_op._91_(Brahms) Eco_de_espin Copa_Parma Alenia_Aermacchi Dihueñe Cuento_dramático Delicias_de_Concepcion All_Systems_Go_(album_de_Donna_Summer) Distrito_de_Günzburg Copa_de_Francia_de_Fútbol_2009/10 Alfonso_Arizmendi Cristian_Ocaña Corpus_Christi_College_Cambridge Cristóbal_Maria_Hicken Dis Alta_Representante_de_la_Union_para_Asuntos_Exteriores_y_Politica_de_Seguridad Crisis_diplomática_entre_República_Dominicana_y_Haití_de_2013 Ana_Luciano_Divis Daryl_gregory Dos_Árboles_de_Valinor Don_Floro Copa_ciudad_de_Temuco_2012 Copa_Presidente_de_la_República_2010_Selecciones Copa_Sultan_Azlan_Shah Demídov Cronología_de_Espana_(1516_1699) Dickinson_(Texas) Coulonges_Cohan Alenia_(animal) Alvaro_Antonio_Ashton Dión_Martínez Dracunculus_major Almirante_Latorre Alexis_Henri_Charles_de_Clérel Drum_Machine Distrito_de_Sicches Curimatopsis_macrolepis DM-235 Donacion Convención_Relativa_a_los_Humedales_de_Importancia_Internacional_especialmente_como_Habitat_de_Aves_Acuaticas

html map