Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.elegantiarum.do-podobny.wloclawek.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.majorum.do-podobny.wloclawek.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.mores.do-podobny.wloclawek.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Efecto_botijo Elecciones_presidenciales_de_Ecuador_de_1956 Euphorbia_lutzenbergeriana Fondo_Bancario_de_Protección_al_Ahorro Exposito El_intrepido_Batman Football_League_Championship Fortaleza_de_San_Cristóbal Fenghuang Francisco_de_Paula_Martinez_de_la_Rosa Emperador_Kangxi Federico_IV_de_Napoles Feuilleea_portoricensis El_Nuevo_País_(Venezuela) Ermita_de_Santa_Bárbara_(Muro_de_Roda) Fontanes_de-Sault Estadio_Olímpico_de_Tarrasa Estacion_Pasco Episodios_de_Victorious Elecciones_al_Parlamento_de_Galicia_(2009) Ernesto_Perez_Milan_Temperley Federacion_de_los_Liberales_Italianos Estación_de_Belém Estacion_Merlo Evolution Fantasía_(película) Estadismo Esprels Elecciones_parlamentarias_de_Noruega_en_2001 First_Group Fabián_Andrés_Rinaudo Ella_y_sus_maridos El_Campeador Episodios_de_Shin_chan_(1998) El_fantasma_del_Museo_del_Prado Faith_(álbum_de_George_Michael) Esponja_de_Menger Efesias Excepciones_a_la_libertad_de_expresión_en_los_Estados_Unidos Emergency_(canción) Eduardo_Rodriguez_"Rodway" Florian_Bruns Frank_Kupka Fighiera Francisco_Javier_Rovira_Fernández_de_Mesa Ermita_de_Ntra_Sra_de_El_Val Federación_Mexicana_de_Fútbol Estación_de_Iráuregui Fernando_Leonel_Cortés El_Puente_de_Sanabria Extraccion_(quimica) Elecciones_autonomicas_de_la_Comunidad_de_Madrid_de_1995 Ficaria_robertii Elecciones_estatales_en_Michoacán_de_2011 Euphorbia_platyphyllos

html map