Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.





Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.caeteris.na-pustynia.pila.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.crescit.na-pustynia.pila.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.desunt.na-pustynia.pila.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Greenville_(Carolina_del_Sur) Millantú_(estacion) Lytta_rathvoni Maccabi_Tel_Aviv_B_C Problematica_ambiental_de_areas_urbanas Mery-sur-Seine Proteína_del_suero_de_leche Region_de_Francia Magnus_Colossus Ramon_Maria_Narvaez_y_Campos Primer_Gobierno_de_Alan_García_Pérez Marko_Kump Marca_Extrema Mayorazgo_de_los_Davila Grevillea_myrtacea Los_últimos_dias_de_Pompeya_(pelicula_de_1908) Pujilí_(canton) Goran_Milojevic Manchester_(Georgia) Quinta_división_del_fútbol_argentino Powiat_świecki Rauisuchus Rayon_(San_Luis_Potosi) Mano_Invisible Proceso_de_atención_de_enfermeria Psittaca_batavica Mazdeíta Receptor_huerfano Primeros_Monasterios_del_Siglo_XVI_en_las_faldas_del_Popocatépetl Mikael_Håfström Provincia_de_Tete Psaxno_tin_alithia Mijaíl_Naumóvich_Gurevich Real_sitio_de_san_lorenzo_de_el_escorial_y_el_escorial Marcelo_Nonio Principado_de_Galicia_Volinia Radio_(canción_de_The_Corrs) Luciano_de_Bruno Long_Tall_Sally Mausoleo_romano_de_punta_del_moral Marquesa_de_Sevigné Puchar_Polski Ramos_Mexía Publio_Cornelio_Escipión_(cónsul_35_a._C.) Pra_não_dizer_que_não_falei_das_flores_(Caminhando) Reggie_Walker Ranforrínquido Mazurka Marbelys Metales_pesados Privacía Grandview_(Illinois) RBC_Centre Granollers_Fénix Premios_Mestre_Mateo

html map